Dlaczego długoterminowy wynajem aut osobowych stał się w ostatnich latach tak popularny?

Nie możesz sobie pozwolić na kupno nowego auta, jednak chcesz pozyskać samochód na długi czas? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na długoterminowy najem auta. To forma finansowania pojazdu, pozwalająca korzystać z dobrego pojazdu na określony czas. 

Wynajem długoterminowy – na czym polega?

Systematycznie rosnące ceny samochodów sprawiają, że coraz mniej osób może sobie pozwolić na tradycyjne kupno pojazdu. Jednak istnieje ciekawa alternatywa, jaką jest długoterminowy wynajem aut osobowych

Taki sposób pozwala najemcom korzystać z wybranego modelu auta na określony czas w umowie. Zazwyczaj długoterminowy wynajem samochodów dla firm i osób fizycznych może być podpisany od 2 do 5 lat. 

Wypożyczalnie oferują możliwość wynajęcia wielu rzeczy, w tym również auta. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują odpowiednią sumą pieniędzy, aby kupić własny pojazd. Długoterminowy najem auta jest chętnie wykorzystywany przez przedsiębiorców zamiast leasingu. 

Długoterminowy wynajem samochodów dla firm jako rozwiązanie dla osób, ceniących sobie niezależność

To, co cenią sobie najemcy, którzy zdecydowali się na długoterminowy najem auta to elastyczność. Okres użytkowania pojazdu może być w pełni dopasowany do potrzeb najemcy.

Gdy wygaśnie umowa, wtedy najemca może wybrać kolejne auto, która będzie wynajmować. Jeśli natomiast auto, które było używane na podstawie umowy o wynajem długoterminowy, odpowiadało najemcy, może również wynająć ten sam model. 

Co więcej, umowa o Długoterminowy wynajem samochodów dla firm może być w pełni dopasowana pod względem finansowym. Poszczególne warianty ubezpieczeń czy serwisowania są dobierane w taki sposób, aby najemcę było stać na opłacenie comiesięcznej kwoty za długoterminowy najem auta.

Długoterminowy najem auta – czy wiąże się z ograniczeniami?

Tak naprawdę wynajem długoterminowy ma jedną wadę. Najemca nie może wykupić auta za symboliczną kwotę, jak często ma to miejsce przy leasingu, lecz musi go zwrócić auto po wygaśnięciu umowy.