Bizol Olej Przekładniowy Protect Atf Diiiplus 5 Litrów 22851

149,26

Description

Opony letnie Kormoran Road Performance w rozmiarze 185/65 R15 88T

Opony Kormoran Road Performance 185/65 R15 88 T zostały wyprodukowane z myślą o zapewnieniu bezpiecznego i komfortowego podróżowania. W przypadku rozmiaru 185/65 R15 ich szerokość wynosi 185 mm, wysokość profilu to procent z szerokości (tutaj 65% z 185 wynosi 120,25), litera stanowi informację o typie konstrukcji opony (zwykle radialny, ale niektóre opony mają też budowę diagonalną), a średnica felgi przeznaczonej do zamontowania na niej tej opony to 15 cali. Kolejne dwa oznaczenia (88 i T) to odpowiednio indeks nośności i prędkości opon letnich Kormoran Road Performance 185/65 R15. Indeks nośności to najwyższa wartość obciążenia przy jeździe z maksymalną prędkością i wynosi ona tu 560 kg, natomiast sama dopuszczalna prędkość w przypadku tych opon to 190 km/h. W ramach europejskiego systemu etykietowania opon model Kormoran Road Performance 185/65 R15 otrzymał klasy C w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni, C za opory toczenia oraz wartość 70 dB za emitowany hałas zewnętrzny. Omawiany produkt najlepiej sprawdzi się w samochodach Renault Clio (IV), Citroen C3 (III), Peugeot Partner (I), Citroen C3 (II) czy Fiat Grande Punto (199).

Opona do samochodów osobowych

Opony osobowe są projektowane z myślą o popularnych samochodach klasy miejskiej, kompaktowej, średniej czy wyższej, rodzinnych sedanach lub kombi i tym podobnych pojazdach. Bieżnik opon osobowych najczęściej jest kierunkowy lub asymetryczny. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego, komfortowego i oszczędnego podróżowania każdego dnia. W zależności od stylu jazdy, mocy samochodu czy budżetu przeznaczonego na zakup ogumienia kierowcy mogą wybrać opony osobowe klasy ekonomicznej, średniej lub premium.

Klasa – ekonomiczna. Alternatywa dla kierowców preferujących spokojny styl jazdy

Opony klasy ekonomicznej oferowane są w ramach marek Barum, Dayton, Dębica, Kormoran, Sava i wielu innych (w tym pochodzących z Chin). Tego typu produkty charakteryzują się dobrymi osiągami w różnych warunkach drogowych, ale o nieco niższym poziomie niż opony klasy średniej czy premium. Z tego powodu opony klasy ekonomicznej polecane są kierowcom mniejszych i słabszych aut, którzy nie pokonują zbyt dużych przebiegów rocznych, preferują spokojny styl jazdy albo po prostu poszukują oszczędności.

Etykieta unijna opon Road Performance 185/65 R15 czyli ocena spalania, hamowania i hałasu

Spalanie paliwa – ocena C Etykieta unijna na oponach zawiera między innymi informacje o oporach toczenia danego produktu. Podczas toczenia na opony działają różne siły (między innymi tarcie, opór powietrza itp.), co w uproszczeniu przekłada się na ilość energii potrzebnej do wprawienia koła w ruch, czy utrzymania pożądanej prędkości. Im większe opory toczenia, tym większe spalanie paliwa i emisja spalin przez samochód. W ramach pomiaru oporów toczenia możliwe jest przyznanie klas od A (najlepsza) do G (najgorsza), przy czym klasa D nie jest stosowana. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskały jeszcze 22 inne produkty spełniające kryteria – opony 185/65 R15 (rozmiar) oraz letnie (sezon). Hamowanie na mokrym – ocena C Etykieta unijna ocenia między innymi przyczepność na mokrej nawierzchni. Aby wyznaczyć klasy w ramach tego parametru mierzy się drogę hamowania opon i ich siłę tarcia o nawierzchnię, a następnie porównuje z wynikami modelu referencyjnego. Za przyczepność na mokrej nawierzchni na etykietach opony mogą otrzymać klasy od A do G. Trzeba jednak pamiętać, klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli o lepszych i gorszych parametrach, a produkty z klasą G są po prostu niebezpieczne i nie dopuszcza się ich do obrotu. Identyczną notę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 60 innych produktów spełniających wytyczne – opony letnie (sezon), 15 cali (średnica) oraz ekonomiczna (klasa). Hałas na zewnątrz – 70 dB Natężenie hałasu podczas pracy opony oznaczane jest wartością liczbową podaną w decybelach (dB) oraz graficznym znakiem z jedną falą (hałas co najmniej 3 dB poniżej limitu UE), dwoma falami (hałas na poziomie równym lub niższym maksymalnie o 3dB od limitu UE) oraz trzema falami (natężenie powyżej limitu unijnego). Wynik „70 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 11 innych produktów spełniających kryteria – opony Road Performance (model) oraz 15 cali (średnica).

Firma Kormoran (marka Michelin)

Opony Kormoran są obecnie produkowane przez grupę Michelin przy wykorzystaniu jej rozwiązań technologicznych. W efekcie modele tej marki oferują dobry poziom osiągów za niewielkie pieniądze (w związku z tym są zaliczane do klasy ekonomicznej). Na zakup opon Kormoran często decydują się posiadacze aut małolitrażowych, jeżdżący głównie po mieście czy preferujący spokojny styl jazdy. Warto także wiedzieć, że marka Kormoran niegdyś funkcjonowała pod nazwą Stomil Olsztyn – obecnie tamtejsza fabryka należy do grona najnowocześniejszych w Europie.

Asymetryczna rzeźba bieżnika

Opony asymetryczne uznawane są za najbardziej zaawansowane technologicznie na rynku. Najczęściej spotyka się je w przypadku modeli premium, ale znajdziemy je też w ofertach marek klasy średniej czy ekonomicznej. Bieżnik opon asymetrycznych dzieli się na dwie części: zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza z nich odpowiada za zachowanie stabilności podczas manewrowania, a zadaniem drugiej jest odprowadzanie wody. Opony asymetryczne sprawdzają się w samochodach o większej mocy, dobrze tłumią hałasy i zużywają się najbardziej równomiernie.

Oznaczenia 88T

Napisy „88” oraz „T” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 560 kg) oraz prędkości (do 190 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich.

Opona na sezon letni

Opony letnie to produkty, które są tworzone z myślą o zapewnieniu wysokiej przyczepności i sprawnego hamowania, a także komfortu jazdy i oszczędności paliwa w warunkach panujących na drogach w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni – w temperaturach od 7 stopni powyżej zera aż po typowe dla letnich upałów. W oponach letnich (dzielących się na klasy budżetową, średnią i wyższą) stosowane są głównie bieżniki kierunkowe i asymetryczne. Jak kupić opony letnie? Najlepiej zapoznać się z ich etykietami, sprawdzić wyniki testów i opinie użytkowników.

Gwarancja na opony Road Performance

Gwarancja na opony Kormoran jest taka sama, jak w przypadku innych marek oferowanych przez koncern Michelin (dotyczy to modeli osobowych). Obowiązuje ona przez okres 5 lat liczonych od daty zakupu produktu. Model można zareklamować, jeśli ma jakieś wady związane z materiałami użytymi do produkcji, konstrukcją czy samą jakością wykonania. W przypadku uznania ewentualnej reklamacji producent może wymienić opony na nowe, zwrócić koszty ich zakupu lub udzielić rekompensaty w wysokości uzależnionej od stopnia zużycia wadliwego produktu.

Opinie kierowców rozmiaru 185/65 R15 o oponach Kormoran Road Performance

Opinie o oponach letnich Kormoran pokazują, że to idealny wybór dla kierowców poszukujących niedrogiego wyposażenia do swojego samochodu. Recenzje można sprawdzić na różnego rodzaju forach motoryzacyjnych, portalach społecznościowych czy porównywarkach cenowych. Przykładowe komentarze wyglądają następująco: „samochód ponad 100KM, przy 10 tysiącach przebiegu nie widać wielkiego zużycia, przyczepność bez zarzutu”; „dobre opony do kompaktowych samochodów – ciche, o optymalnej przyczepności”.

Opony letnie

audi a4 rs, komis lech bydgoszcz, peugeot 307 pompa paliwa gdzie jest, 45 140 94 00, mercedes za 500 tys, golf 4 centralny zamek wariuje, mercedes 208 sprzedam, golf electric, yamaha raider, w 211

yyyyy